Liposuction

Bir ya da birden fazla vücut bölgesindeki fazla yağ dokusunun cerrahi yöntemlerle emilerek alınmasıdır. Bu işlem, genellikle diyet ve egzersizle düzeltilmeyen bölgelerdeki yağları azaltmak için kullanılır.

Liposuction

Bu işlem, lokal veya genel anestezi altında yapılabilir ve işlem süresi, uygulanan bölgenin büyüklüğüne ve yağ dokusunun miktarına bağlı olarak değişebilir.

Özellikle karın, kalça, bel, uyluk, alt bacak, kol, yüz, boyun ve sırt bölgesindeki yağ dokusunu azaltmak için uygulanabilir.

İşlemin, çeşitli tekniklerle yapılabilir. Bunlar arasında:

  1. Geleneksel Liposuction: Fazla yağ dokusunun bir vakum tüpü vasıtasıyla alındığı en eski bir yöntemidir.
  2. Ultrasonik Liposuction: Ses dalgalarının yardımıyla yağ hücrelerinin çözülmesi ve daha sonra alınmasıyla yapılır.
  3. Lazer Liposuction: Lazer ışınları ile yağ dokusu eritilerek daha sonra alınır.
  4. Su Jetli Liposuction: Su jeti kullanarak yağ dokusu alınır.

İşlem sonrası, şişlik, morluk, ağrı ve hafif kanama olabilir. Bu belirtiler, birkaç gün içinde azalacaktır. İyileşme süreci, kişinin yaşına, sağlık durumuna, işlem yapılan bölgeye ve uygulanan liposuction tekniğine bağlı olarak değişebilir.

Fazla yağ dokusunu azaltmak için etkili bir yöntem olsa da, obezite veya kilo vermek için bir yöntem olarak düşünülmemelidir. İdeal adaylar, vücutlarındaki belli bölgelerdeki yağ dokusunu azaltmak için sağlıklı bir yaşam tarzı uyguladıkları halde hedeflerine ulaşamayan kişilerdir.

Open chat
Merhaba
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?