Anestezi ve Yoğun Bakım

Gazi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü, hasta bakım ve tedavi hizmeti dahilinde her türlü cerrahi girişim için tüm yaş gruplarında girişim öncesi tıbbi değerlendirme, girişim sırasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile birlikte anestezi uygulaması ile uğraşmaktadır.

Anestezi ve Yoğun Bakım

Verilen hizmet girişim öncesi tıbbi değerlendirme ile girişim esnasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile yaşamsal sorunlarla baş etmeyi içerir.

Anestezi ve Yoğun Bakım

Cerrahi, tanısal veya tedavi edici girişimlerde analjezi, günübirlik cerrahi anestezisi, ağrısız doğum, bebekler ve çocuklarda anestezi, beyin ve omurilik cerrahisi anestezisi bölümün özel ilgi alanı içerisindedir.

Bilim ve teknolojinin ulaştığı son aşamaları yansıtan teknolojik alt yapı ile donatılmış ve bilimsel nitelikleri yüksek, konusunda deneyimli ekibimiz beyin cerrahisi, çocuk cerrahisi, doğum, jinekoloji, ortopedi, damar cerrahisi, kulak-burun-boğaz, üroloji ve göz bölümleri´ne ait anestezi uygulamalarına yönelik görev bölümü yapmıştır.

Yoğun Bakımlar

Vital fonksiyonları yaşamsal risk taşıyacak şekilde bozulmuş her hasta kritik hasta olarak tanımlanır. Yoğun Bakım Üniteleri kritik hastalara 24 saat süresince yaşamsal destek veren, ileri teknoloji ile donatılmış multidisipliner alanlardır. Son yıllarda teknolojideki gelişmeler sayesinde yoğun bakım hizmetlerinde de ilerlemeler kaydedilmiştir.

Yoğun bakım ünitelerimizde cerrahi yoğun bakım, yenidoğan yoğun bakım, cerrahi yoğun bakım olarak hizmet vermektedir.

Gazi Hastanesi Genel Yoğun Bakım Üniteleri ileri teknoloji ile donatılmış toplam birimlerdir ve grubun her hastanesinde bulunmaktadır. Her yatak başında yapay solunum cihazı ve her türlü monitorizasyona uygun monitörler yer almaktadır. Ayrıca bir adet diyaliz makinası ani gelişen böbrek yetmezlikleri için kullanıma hazır olarak bulunmaktadır.

Yoğun Bakım Kabul Kriterleri

Grubumuz yoğun bakım üniteleri genç ve tecrübeli kadrosuyla hizmet verirken diğer alanların hekimlerinin de desteğini almaktadır. Yoğun bakım ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir.

Pediatrik ve erişkin yaşa kadar tüm kritik hastaların kabul edildiği ünitelerimizde hastanın kabulünden itibaren hastayla ilgili her türlü takip, tedavi ve bakım hizmetleri bölüm çalışanları tarafından yürütülmektedir. Genel yoğun bakım kabul kriterlerine uygun hastaların yatırıldığı bölümlerimize şu grup hastalar kabul edilmektedir:

  • Büyük ameliyat sonrası yakın takip gerektiren hastalar,
  • Beyin kanaması geçiren hastalar,
  • Ani felç geçiren hastalar,
  • Ciddi solunum yetmezliği
  • Ciddi enfeksiyonu olan hastalar,
  • Vital fonksiyonları bozan yada bozması beklenen zehirlenmeler,
  • Genel vücut travması (kafa,göğüs,karın ve extremite travmaları gibi) geçiren hastalar
  • Sinir sistemi hastalığı olan hastalar ( Myastenia Gravis, Guillian Barre gibi)
  • Acil diyaliz gerektiren ani böbrek yetmezlikleri

Doktorlarımız

Open chat
Merhaba
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?