Dr. Nuh GÜMÜŞTEKİN

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Dr. Nuh Gümüştekin İlk ve Ortaokulu Eleşkirt’te okudu. Liseyi Elazığ Lisesinde bitirdi. Tıp Fakültesini Çukurova Tıp Fakültesi’nde 1996 yıllında bitirirdi. 1 yıl Diyarbakır SSK Hastanesinde pratisyen doktor olarak çalıştı. Daha sonra Şişli Etfal üroloji kliniğinde uzmanlık eğitimine başladı, üroloji eğitiminde ürojinekolojiye ve kadın pelvik taban cerrahisine yöneldi ve kadın idrar kaçırma konusunda çalışmalar yaptı. Sonrasında üroloji eğitiminin üstüne, kadın doğum ihtisasıda yapmayı hedefledi.

2000 yıllında Taksim eğitim ve araştırma hastanesi kadın doğum kliğinde ihtisasına başladı, kadın doğum uzmanlık eğitiminde de  idrar kaçırma (inkontinans), pelvik taban ve genital estetik konularıyla özel olarak ilgilendi. Üroloji eğitimini  jinekoloji eğitimiyle bütünleştirdi. Hem üroloji hemde jinekoloji eğitimi yapan ender hekimlerdendir, hatta bu konuda nadir bir örnektir.

Kadın Doğum uzmanı olduktan sonra genital estetik ve idrar kaçırma sorunlarına yönelik, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda kurs ve kongreye katılarak  bilgilerini pekiştirdi. İlk uzmanlık görev yeri mecburi hizmeti Ağrı Devlet Hastanesi’nde çalıştı. Mecburi hizmeten sonra Ağrı Jin-Memorial Center ve Ağrı Ortadoğu Hastanesi’ni kurdu ve işletti, bir anlamda doğu ilk özel hastane ve kliniği açtı. Kurduğu hastanede bölgenin ilk İnfertilite (Kısırlık) ve İdrar Kaçırma Tedavi Merkezi’dir.

Ağrı’dan sonra kısa süreliğine Sivas ve Bolu’da özel hastanelerde kadın doğum departman koordinatörlüğü yaptıktan sonra 2000 yıllından itibaren İstanbul’da özel sektörde çalışmaya başladı, aynı zamanda ürojinekoloji ve genital estetik konusunda çalışmalarını derinleştirdi. 2 özel hastanenin jinekoloji departmanlarını çalıştırıp, kliniklerin koordinatörlüğünü yaptı bu çalışması halen devam etmektedir. Şimdiye kadar 7500’e yakın inkontinas, pelvik cerrahi ve genital estetik operasyon gerçekleştirdi. Hem üroloji hemde jinekoloji eğitimi alan Dr. Nuh Gümüştekin özelikle genital bölge anatomisine hakimiyetinden dolayı, operasyonlarıda hem ürolojik hemde jinekolojik bakış açısını bütünleştirerek operasyon sonrası komplikasyonları (mesane yaralaması , idrar yolu yaralanmaları,rektum yaralanması vs) ortadan kaldırdı.

Nuh Gümüştekin şimdiye kadar özellikle idrar kaçırma problemini, genital organ problemi ve kısırlık (İnfertilite) konularında, sivil toplum örgütlerinin Türkiye’nin değişik illerinde düzenledikleri 250’ye yakın halk seminerine katılıp halkı bu konuda aydınlatmıştır. Son 5 yıldır genital estetiğe daha fazla zaman ayıran Op. Dr. Nuh Gümüştekin; genital estetik konusunda hem deneyimli jinekologlarla hemde plastik cerrahlarla çalıştı, tecrübelerini pekiştirdi.

Dr. Nuh Gümüştekin genital estetik konusuna sadece kozmetik bakış açısıyla bakmamakta, jinekolojik ve ürolojik bakış açısıylada hem fonksiyonel hemde işlevsel olarak; estetik operasyonun hastanın hayat kalitesine  ve cinsel yaşamına katacağı pozitif değişiklikleri ön planda tutmaktadır.  Dr. Nuh Gümüştekin genital estetik sorunu olan hastalarını Şişli ve Ataşehir deki kliniklerde kabul etmekte ve tedavilerini planlamaktadır.